Prezident Donald Trump není lhář. V reakci na dnešní výpověď bývalého ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho před výborem amerického Senátu pro dohled nad tajnými službami to uvedla mluvčí Bílého domu. Sám Trump svým příznivcům, kteří se shromáždili ve Washingtonu, řekl, že ze současného „obležení“ vzejdou větší, lepší a silnější než kdy dřív.

Comey svou výpověď před senátním výborem zahájil tvrzením, že Trumpova administrativa šířila „lži, zřejmé a jasné“ a „očernila“ jej i agenturu, kterou do počátku května řídil.

„Mohu s určitostí říct, že prezident není lhář,“ uvedla mluvčí Bílého domu Sarah Huckabeeová Sandersová v době, kdy v Senátu ještě probíhala veřejná část slyšení Comeyho, který řekl, že Trump mu dal najevo přání zastavit vyšetřování prezidentova bývalého bezpečnostního poradce Michaela Flynna. O něj se FBI zajímá kvůli jeho stykům s Rusy, kteří prý chtěli zasahovat do loňských prezidentských voleb v USA.

Prezident své rozhodnutí propustit Comeyho zdůvodnil tím, že v něj ztratil důvěru a že ho chtěl zbavit funkce již delší dobu. Později uvedl, že v FBI panoval „chaos“.

„Jsme v obležení… ale vyjdeme z něj větší a lepší a silnější než kdy dříve,“ řekl dnes Trump svým příznivcům ve Washingtonu. „Nepřestaneme dělat to, co je správné… Budeme bojovat a nikdy se nevzdáme,“ prohlásil. K dnešní Comeyho výpovědi v Senátu se ale přímo nevyjádřil. Mluvčí Bílého domu uvedla, že si není jistá, zda se prezident díval na Comeyho výpověď, kterou americké televizní stanice vysílaly v přímém přenosu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner