Praha 15. června (ČTK) – Místopředseda ČSSD Jan Birke dal po změně ve vedení strany k dispozici svou funkci volebního manažera. Birke to řekl ČTK. Vysvětlil, že nový úřadující předseda strany Milan Chovanec by měl mít možnost vybrat si svůj tým. Ještě dnes se Birke setká s Chovancem i novým volebním lídrem sociálních demokratů Lubomírem Zaorálkem.

„Připadá mi logické, že když je změna lídra do voleb, dát svou funkci k dispozici. Já neutíkám od ničeho, kampaň je celá připravená, hotová a v mašličkách. Ale novému lídrovi musím dát možnost vybrat si svůj manšaft, to je logické a normální,“ řekl ČTK Birke. „Místopředsedou ČSSD nadále zůstávám,“ uvedl. Pro opuštění této funkce nevidí důvod.

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka ve středu oznámil, že dnes opustí funkci předsedy strany. Svůj krok odůvodnil tím, že nese odpovědnost za pokles volebních preferencí strany. Vedení strany se dnes ujal statutární místopředseda Chovanec, lídrem pro říjnové volby do Sněmovny bude místo Sobotky místopředseda ČSSD a šéf diplomacie Lubomír Zaorálek.

Sobotka ve středu řekl, že záležitosti kampaně včetně osudu manažera Birkeho už nechává svým nástupcům. Chovanec Aktuálně.cz řekl, že s Birkem bude dnes mluvit. „Zatím zůstává volebním manažerem a budeme se bavit o jeho další roli, protože on je lídrem v Královéhradeckém kraji. Je to můj kamarád, má moji podporu,“ uvedl Chovanec.

Birke řekl, že ho čekají jednání s Chovancem a Zaorálkem během dnešního odpoledne a večera. „To jsou dneska statutární místopředseda a volební lídr,“ konstatoval Birke. Kampaň je podle něj připravená, ve středu grémium ČSSD definitivně připravilo i sobotní programovou konferenci, dodal.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner