Biskupové pozvou papeže Františka na krátkou pastorační návštěvu v Praze. Novinářům to dnes po zasedání českých a moravských biskupů ve Velehradě na Uherskohradišťsku řekl olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Papež byl pozván na velehradské Dny lidí dobré vůle, pozval jej také prezident Miloš Zeman. Mělo se zde uskutečnit setkání papeže s patriarchy ortodoxních církví, to se však již konalo na Kubě.

Podle Graubnera již proto není reálné, aby se toto pozvání vázané na stejné téma opakovalo, proto nyní zvolili biskupové obecnější pozvání do Prahy. Není vázáno k žádné konkrétní události, uskutečnit by se mohlo v příštím roce. „Nabízíme krátkou návštěvu Prahy,“ uvedl Graubner.

Dny lidí dobré vůle na významném moravském poutním místě patří k největším církevním událostem v zemi. Jsou oslavou příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Konají se vždy v předvečer svátku slovanských věrozvěstů.

Úterní mše přilákala přes 23.000 poutníků, dalších více než 15.000 lidí si nenechalo ujít pondělní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle, který vynesl zhruba 1,4 milionu korun. Do Velehradu zamířili poutníci z Česka i ze zahraničí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner