Nejméně 13 mrtvých si v noci na dnešek vyžádaly lijáky a bleskové povodně, které postihly Azurové pobřeží v jihovýchodní Francii. Novou bilanci oznámilo francouzské ministerstvo vnitra, uvedla agentura Reuters. Premiér Manuel Valls prohlásil, že tragédie jím hluboce otřásla. Rozsah materiálních škod zatím vyčíslen nebyl.

Oběti většinou utonuly v náhlých přívalech vody. V městě Mandelieu-la Napoule si živel vyžádal životy pěti lidí, kteří zřejmě zahynuli při pokusu dostat svá auta do bezpečí. V letovisku Vallauris Golfe-Juan nalezli záchranáři v jednom voze tři mrtvé. Všichni se utopili, když se snažili projet zaplaveným tunelem. Další tři lidé se utopili v domě pro seniory v Biotu. Tělo jedné ženy byly objeveno na parkovišti v Cannes. Třináctá oběť byla nalezena v kempu ve městě Antibes východně od Cannes.

Oblast, která zahrnuje turistická města Nice a Cannes, zasáhly v sobotu večer silné bouře. Ty vyvolaly ohromné záplavy, které kromě jiného zablokovaly silnice a desítky vlakových souprav se stovkami cestujících.

„Kempy jsou pod vodou. Dva vrtulníky převážejí do bezpečí lidi, z nichž mnozí utekli před vodou na střechu svých karavanů,“ uvedla v noci mluvčí hasičů.

Podla DPA mnozí obyvatelé kempů utekli před vodou na střechy svých karavanů. Bouře a vody se nevyhnula ani městům Cannes a Nice. V Nice se pod vodou ocitla slavná pobřežní promenáda. Několik aut skončilo v moři, kam je odnesla záplavová vlna.

Na francouzském středomořském pobřeží v noci platila výstraha před bouřkou a záplavami, dnes by se situace měla podle meteorologické služby Météo-France zlepšit. Bouře se nyní přesouvají k sousednímu pobřeží Itálie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner