Sobotní bombový útok na sikhskou svatbu v západoněmeckém Essenu spáchali dva nezletilí chlapci. S odvoláním na německou policii o tom informovala agentura DPA. Šestnáctiletí mladíci, které dnes policie zadržela, se prý hlásí k salafismu, radikálnímu myšlenkovému směru, který prosazuje návrat k raným formám islámu.

Výbuch bomby v chrámu náboženské menšiny sikhů, v němž se krátce před tím konala svatba se dvěma sty hosty, si vyžádal jen tři zraněné. Podle essenského policejního prezidenta Franka Richtera jen náhodou nedošlo k mnohem větší tragédii.

„Vyšetřujeme to jako teroristický čin, jako nábožensky motivovaný teror ze strany islamistické scény,“ uvedl policejní prezident.

Proč mladíci zaútočili právě na menšinu sikhů, která se vyznačuje mírumilovným vztahem k ostatním náboženstvím, není podle policie jasné. Vyšetřovatelé nyní zkoumají mimo jiné to, jakým způsobem se mladíci zradikalizovali.

Sikhismus má v Německu poměrně málo přívrženců. V celé zemi je jich jen 8000 až 15.000.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner