Ředitel televize Nova Christoph Mainusch odvolal jednoho ze dvou ředitelů zpravodajství Martina Švehláka. Ve vedení zpravodajství největší komerční televize tak zůstává jen druhý manažer Kamil Houska. Uvedl to dnes server Borovan.cz.

Švehlák vedl zprávy Novy od roku 2013. Předtím dva roky působil jako vedoucí redaktor pro obsah. Začínal jako reportér týdeníku Reflex, dále pracoval v publicistice TV Nova či jako zástupce šéfredaktora deníku Blesk. Byl rovněž u založení tiskové agentury Mediafax, kterou pět let vedl.

Houska pracoval v deníku Právo, do Novy nastoupil v roce 2003. Postupně se z reportérské pozice vypracoval na současný ředitelský post.

Nova byla loni nejsledovanějším tuzemským televizním kanálem, v divácké skupině nad 15 let dosáhla podílu téměř 21 procent. Mezi 50 nejsledovanějšími pořady loňského roku v kategorii 15+ jsou ve 30 případech Televizní noviny na Nově. Jiná zpravodajská relace se do žebříčku nedostala.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner