Nejvyšší bosenští představitelé předali dnes v Sarajevu předsedovi Evropské komise Jeanu-Claudeu Junckerovi vyplněný dotazník, který Bosna od komise dostala už v prosinci 2016 poté, co v únoru téhož roku podala žádost o vstup do EU. Dohodnout se kolem odpovědí na 3242 otázek bylo pro politiky etnicky do značné míry stále rozdělené země velmi nesnadné.

Juncker se v Sarajevu zastavil na své cestě do balkánských států, při níž jejich vedoucí představitele seznamuje se strategií přibližování těchto zemí k EU. Dotazník mu slavnostně předali předseda bosenského předsednictva (kolektivní hlavy státu) Dragan Čović a předseda bosenské vlády Denis Zvizdić.

„Předání dotazníku EU ukazuje, čeho všeho může Bosna dosáhnout, když její politici spojí síly,“ uvedl podle agentury APA v souvislosti s touto událostí unijní komisař pro rozšíření Johannes Hahn, který Junckera na cestě doprovází.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner