Silná zimní bouře na severovýchodě Spojených států, kterou doprovází sněžení a lijáky s bleskovými záplavami, má již pět obětí, které zabily padající stromy nebo větve. Bouře zaplavila ulice, zastavila letadla a vlaky a nejméně 1,7 milionu domácností a firem je na severovýchodě a středozápadě země bez proudu, uvedly agentury AP a Reuters.

Mezi mrtvými je 77letá žena, dva muži a šestiletý a 11letý chlapec.

Na pobřeží Massachusetts jsou vlny vyšší než dvojpodlažní dům. Mnoho škol a podniků v pátek zavřelo dříve. Spousta silnic je kvůli záplavám neprůjezdných.

Aerolinky musely zrušit více než 2800 letů převážně na severovýchodě. Železniční společnost Amtrak kvůli nepříznivých podmínkám zastavila provoz na severovýchodním koridoru, z Washingtonu do Bostonu. V New Jersey zastavil provoz na přístské trati strom, který spadl na železniční vedení.

Déšť a sníh by měly v noci na dnešek ustat a obloha se vyjasnit. Také vítr by měl mírně zpomalit, protože bouřkový systém nad pobřežím ustoupí, řekl meteorolog z centra předpovědi počasí v Marylandu Jim Hayes.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner