Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se nemusí omlouvat bývalému řediteli protikorupční policie Tomáši Martincovi za tvrzení, že proti ní konstruoval kauzu. Dnes o tom rozhodl soud, který zamítl Martincovu žalobu. Bývalý policista požadoval vedle omluvy také 200.000 korun za zásah do osobnostních práv. Verdikt není pravomocný.

Soudkyně Otília Hrehová konstatovala, že Martinec v prvé řadě vůbec neměl žalovat Bradáčovou jako soukromou osobu, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze, které nese za výroky své šéfky odpovědnost. Mezi sdělením Bradáčové a údajným porušením osobnostních práv Martince navíc nenašla příčinnou souvislost.

Martinec tvrdí, že Bradáčová využila svého vlivu a odstartovala proti němu mediální kampaň. V březnu 2013 řekla moderátorovi po interview v rádiu, že protikorupční policie na ni „vyrobila“ kauzu podjatosti při šetření zakázky údajně spojené s jejím manželem.

Později vyšlo najevo, že Martinec se předtím s Bradáčovou sešel a sdělil jí, že její manžel, s nímž v té době už nežila, figuruje v jedné z kauz. Podle pozdějších závěrů kontroly policejního prezidia se tím nedopustil trestného činu ani přestupku, postupoval však nestandardně.

Martinec uvádí, že výrok Bradáčové se nezakládal na pravdě a jeho cílem byla Martincova profesní i mediální likvidace. Tehdejší policejní funkcionáři na něj prý začali vyvíjet tlak, který vyústil v jeho rezignaci a odchod od policie. Bradáčová už dříve sdělila, že Martincův současný postup nemá důvod komentovat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner