Bratr malého Syřana zraněného po náletu na Halab, jehož nahrávka ze sanitky obletěla svět, v sobotu zemřel. Desetiletý Alí Dakníš utrpěl při stejném náletu vnitřní poranění. V pátek byl jeho stav po operaci ještě stabilní, v sobotu se ale prudce zhoršil, píše agentura Reuters.

Pětiletý Umrán Dakníš, jeho tři sourozenci ve věku od roku do 11 let a rodiče byli ve středu vyproštěni z trosek domu bombardovaného v halabské čtvrti Katardží.

Syrští opoziční aktivisté později na internetu zveřejnili video zachycující zaprášeného a zakrváceného Umrána s prázdným pohledem. Video ze sanitky obletělo svět a stalo se dalším symbolem hrůz, jimiž jsou vystaveni civilisté ve válkou zpustošeném městě. Podle nevládní organizace Syrian Observatory for Human Rights zemřelo v Halabu jen tento měsíc 448 civilistů.

Oblasti Halabu, které mají pod kontrolou povstalci, byly v uplynulém týdnu cílem intenzivních náletů ruského letectva. Moskva v syrském občanském konfliktu bojuje na straně zločinného režimu prezidenta Bašára Asada, jehož síly mají část města ve svých rukou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner