Londýn 14. září (ČTK) – Bubeník někdejší nejslavnější popové kapely světa The Beatles podporuje odchod Británie z Evropské unie. Ringo Starr v rozhovoru s BBC řekl, že jde o skvělý krok, který Britům umožní opět získat kontrolu nad svou vlastní zemí.

Sedmasedmdesátiletý hudebník přiznal, že během loňského referenda, v němž se Britové vyslovili pro odchod z EU, nebyl ve vlasti. Hlasoval by však pro brexit. „Lidé si vybrali. Teď je třeba jít dál,“ poznamenal Starr.

„Ale neříkejte to prosím Bobu Geldofovi,“ zažertoval také Starr. Jeho kolega, zpěvák Bob Geldof, má totiž na brexit přesně opačný názor a je přesvědčeným odpůrcem odchodu Británie z EU.

Někdejší beatle rovněž vyjádřil nepochopení pro lidi, kteří výsledek loňského hlasování nechtějí akceptovat. Bubeník skupiny, rozpuštěné v roce 1970, ale také připustil, že se ho brexit bezprostředně netýká. Žije totiž ve Spojených státech.

Odpůrci brexitu mají mezi populárními osobnostmi v Británii zjevnou převahu. V minulosti se proti opuštění evropského bloku vyslovili například spisovatel Ian McEwan, dramatik Tom Stoppard, herci Benedict Cumberbatch, Jude Law nebo Keira Knightleyová, stejně jako režiséři Danny Boyle a Mike Leigh.

Starr se pak zařadil po bok stoupenců brexitu, jako jsou herec Michael Caine či bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner