Dvacetiletý Brit Michael Sandford se v úterý u soudu přiznal, že se pokusil sebrat zbraň policistovi a že s ní chtěl zastřelit republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa. Podle agentury AP by díky přiznání mohl vyváznout s dvouletým trestem vězení. Pokud by se nepřiznal a byl by odsouzen, hrozil mu až dvacetiletý trest.

Sandford se přiznal k nedovolenému ozbrojování a k narušení akce státního významu. Incident se stal v polovině června na republikánském předvolebním shromáždění v Las Vegas, kde Brit sáhl po zbrani jednoho z policistů, zatímco Trump stál na pódiu.

Pistoli se Sandfordovi nepodařilo získat a policisté ho přemohli, aniž by zazněl nějaký výstřel. Po zadržení na policii vypověděl, že přijel do Las Vegas z Kalifornie s cílem Trumpa zabít.

Sandfordovi obhájci při soudním líčení zdůrazňovali, že Brit trpí obsesivní duševní poruchou a depresemi a snadno podléhá bludu vlastního velikášství. Podle nich nebyl v době činu zcela při smyslech.

Podle žaloby Sandford den před zatčením navštívil v Las Vegas střelnici, kde cvičně vypálil 20 ran z devítimilimetrové pistole Glock. Bylo to poprvé, co držel v ruce střelnou zbraň.

Vzhledem k tomu, že se Brit k činu přiznal, stáhla prokuratura závažnější obvinění, která proti němu původně vznesla. Díky tomu bude podle AP Sandford pravděpodobně odsouzen ke dvěma letům vězení a následnému vyhoštění ze Spojených států. Pokud by ho porota shledala vinným v plném rozsahu původního obvinění, hrozil mu až desetinásobný čas za mřížemi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner