Praha 5. června (ČTK) – Británie je Čechům vděčná za projevy solidarity a podpory, které vyjadřují po teroristickém útoku v Londýně. ČTK to dnes sdělila britská velvyslankyně v Česku Jan Thompsonová. Na zastupitelském úřadu jsou vlajky na znamení úcty k obětem atentátu vyvěšené na půl žerdi, otevření kondolenční knihy zatím velvyslanectví nechystá.

Thompsonová v prohlášení zaslaném ČTK uvedla, že britské úřady vyšetřují sobotní útok jako teroristický čin a že vyšetřování postupuje rychle. „Můžeme potvrdit, že nedávné útoky nejsou spojené do jedné sítě, ale mají společné jedno: zločinnou ideologii islámského extremismu, která rozsévá nenávist,“ sdělila velvyslankyně. Připojila se k prohlášení britské premiérky Theresy Mayové, podle níž bude jednou z reakcí na sérii atentátů revize protiteroristické strategie.

„Britská veřejnost bude pokračovat ve svých životech normálně, nedovolíme teroristům, aby nás rozdělili, aby omezovali naše hodnoty, jež jsou pro nás důležité. Jsme nesmírně vděční za mnohá vyjádření solidarity a podpory, které dostáváme od našich přátel v České republice. Děkujeme, hodně to pro nás znamená,“ uvedla Thompsonová.

Podle velvyslanectví vyjadřují Češi solidaritu s Británií prostřednictvím e-mailů nebo sociálních sítí. Otevření kondolenční knihy, podobně jako po nedávném útoku v Manchesteru, ambasáda zatím nechystá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner