Manchester 25. května (ČTK) – Británie uctí dnes v poledne místního času (13:00 SELČ) minutou ticha památku 22 obětí pondělního teroristického útoku v Manchesteru. Půjde o vyvrcholení série pietních akcí, které se od atentátu konají průběžně v celé zemi. Na podporu rodin obětí a zraněných vznikl peněžní fond, do kterého dobrovolníci dosud poslali přes dva miliony liber (61 milionů Kč).

Mezitím policie intenzivně pokračuje ve vyšetřování útoku, po kterém bylo na britském území zatčeno již sedm osob včetně bratra předpokládaného atentátníka. V Libyi, která je zemí původu rodiny údajného útočníka, byli podle všeho zadrženi jeho otec a další bratr.

Premiérka Theresa Mayová dnes ráno zasedání vládního bezpečnostního výboru COBRA, který se zabývá mimořádnými situacemi. V zemi platí nejvyšší stupeň varování před teroristickými útoky, hrozba atentátů je bezprostřední.

Vyšetřování ukázalo, že bomba použitá při atentátu byla relativně sofistikovaná, takže při její výrobě byly nutné odborné znalosti. Podle médií útočník jimi patrně nedisponoval, takže se pátrá po tom, kdo ji sestrojil.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner