Londýn 23. března (ČTK) – Britové i obyvatelé Londýna po středečním teroristickém útoku v metropoli vyjadřují na sociálních sítích soustrast s oběťmi a městem a prohlašují, že se podobnými činy nenechají zlomit. Jedním z nejviditelnějších symbolů, který uživatelé webu masově sdílejí, je znak londýnské podzemní dráhy, kde místo nápisu Underground (Metro) je heslo We Are Not Afraid (Nebojíme se).

Zmíněný symbol není nový, objevil se už v červnu 2005, kdy čtveřice sebevražedných atentátníků zaútočila na londýnskou hromadnou dopravu. Zahynulo tehdy 56 lidí včetně teroristů, dalších více než 780 lidí utrpělo zranění.

Na twitteru od středy lidé hojně sdílejí také obrázky s výzvou k modlitbě za Londýn. Další uživatelé ke svým komentářům přikládají i vlajky zemí, které se v poslední době také staly terčem terorismu, například Francie či Belgie. Belgie si navíc ve středu připomínala rok od teroristických útoků na bruselském letišti a v metru.

Ačkoliv policie nezveřejnila identitu útočníka ani to, zda jeho čin byl nábožensky motivován, spekuluje se o možném islamistickém pozadí. Někteří proto v této souvislosti na webu zveřejňují pasáže z koránu, které odsuzují zabíjení nevinných lidí.

Soustrast s oběťmi středečního činu vyjadřují i britská města a instituce tím, že nechaly stáhnout vlajky na půl žerdi. Svou vlajku stáhla na půl žerdi i metropolitní policie, jejíž příslušník Keith Palmer při útoku zahynul.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner