Britská policie dnes zveřejnila identitu dvou ze tří teroristů, kteří v sobotu zabili v Londýně sedm lidí. Jeden z útočníků se narodil v Pákistánu, ale byl britským občanem, v minulosti byl v hledáčku tajných služeb. Druhý útočník byl občanem Maroka a Libye. Policie uvedla, že pracuje na ověření identity třetího atentátníka.

Jako britský občan byl jmenován 27letý Khuram Shazad Butt, který žil ve východolondýnské čtvrti Barking. V Barkingu žil i druhý útočník Rachid Redouane, který britským úřadům dříve znám nebyl a který používal i jméno Rachid Elkhdar. Redouanův věk není přesně znám, neboť udával dvě data narození, vysvětlila agentura AP.

O Butta se v minulosti zajímala policie i tajná služba MI5. „Nebyly ale žádné důkazy, že by plánoval útok,“ citovala televize Sky News náměstka šéfky londýnské policie Marka Rowleyho.

O třetím útočníkovi média během dneška uvedla, že zřejmě žil v Irsku. Irský premiér Enda Kenny k tomu poznamenal, že tento muž zřejmě nebyl sledován irskými tajnými službami. Dodal, že pod kontrolou bezpečnostních orgánů kvůli radikálním postojům je v zemi jen několik málo lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner