Britská královna Alžběta II. se dnes neúčastní tradiční vánoční mše kvůli silnému nachlazení. Oznámil to mluvčí Buckinghamského paláce. Je to poprvé po téměř 30 letech, co královna na mši chybí, napsala agentura Reuters. Svoje tradiční vánoční poselství, které bude dnes od 16:00 SEČ vysílat řada televizí, plánuje královna věnovat „obyčejným lidem, kteří dělají neobyčejné věci“.

Podle zpravodajského serveru BBC News bude královna mluvit o dobrovolnících, pečovatelích, komunitních pracovnících či dobrých sousedech, kteří jsou „neopěvovanými hrdiny, jejichž tichá oddanost práci je činí mimořádnými“. Právě od nich prý čerpá královna sílu. Alžběta II. rovněž v projevu, který byl nahrán předem, vyzdvihne britské olympioniky a paralympioniky.

Devadesátiletá královna, která je v současnosti nejdéle panujícím monarchou na světě, a její pětadevadesátiletý manžel tradičně tráví Vánoce s dalšími členy rodiny ve venkovské rezidenci v Sandringhamu v hrabství Norfolk na východě Anglie. Tam se také pravidelně účastní mše v místním kostele.

Letos královna s manželem odcestovali do Sandringhamu se zpožděním, protože oba se potýkají s nachlazením. Místo aby jeli vlakem, letěli vrtulníkem. Dnes královský palác uvedl, že se Alžběta II. stále zotavuje z nachlazení a na mši nepřijde.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner