Londýn 19. prosince (ČTK) – Britská policie dnes zadržela čtyři muže podezřelé z příprav teroristických útoků. Učinila tak nad ránem při razii naplánované ve spolupráci s tajnými službami, které vytipovaly místa k prohledání. Zatím nikdo nebyl obviněn. O totožnosti zadržených veřejnost nemá k dispozici informace.

Úřady poslaly do jednoho domu v severní Anglii tým pyrotechniků kvůli podezření, že se v něm nachází výbušný materiál. Sousedé v nejbližším okolí byli preventivně evakuováni.

Policie zasahovala v městech Sheffield a Chesterfield a muže ve věku od 22 do 41 let předvedla k výslechu.

V Británii platí druhý nejvyšší stupeň ohrožení, který znamená velkou pravděpodobnost útoku extremistů. V britské metropoli bylo letos spácháno už pět útoků, z toho tři autem.

V březnu řidič vozu najel na chodník na Westminsterském mostě a zabil čtyři lidi. Poté ještě u blízkého parlamentu ubodal k smrti policistu. V červnu si další útok nejprve dodávkou a pak noži vyžádal životy osmi lidí a desítky zraněných. Zatímco tyto incidenty spáchali muži hlásící se k radikálnímu islámu, další najetí autem u londýnské mešity rovněž v červnu spáchal muž nenávidějící muslimy. Při jeho útoku zahynul jeden člověk a 11 dalších utrpělo zranění.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner