Britská pošta vydá v roce 2016 sérii pamětních známek k poctě sira Nicholase Wintona, který ve věku 106 let zemřel začátkem července. Uvedla to dnes stanice BBC. Zachránce stovek především židovských dětí se tak dočká v Británii stejné pocty, kterou mu na září chystá pošta v Česku.
Britská pošta se rozhodla vydat pamětní známky poté, co ji k tomu vyzvala petice, kterou inicioval britský židovský list Jewish News a kterou podpořilo více než 105.000 lidí.
Britská pošta každý rok posuzuje stovky možných kandidátů, kteří by se mohli na známkách objevit. Hlavně jde přitom o lidi, kteří významně prospěli Británii. „Je jasné, že sir Nicholas Winton je vhodný kandidát,“ vysvětlil BBC mluvčí královské pošty.
Známku pro britského filantropa, který krátce před začátkem druhé světové války zachránil z Československa 669 hlavně židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech, již chystá i Česká pošta. Známka navržená malířem a grafikem Zdeňkem Netopilem bude v prodeji od 2. září a pošta jí vytiskne 750.000 kusů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner