Brutální výzvy k znásilnění a ublížení na zdraví i výhrůžky smrtí teď prší na hlavu Giny Millerové, 51leté britské exmodelky a aktivistky, která prosadila u londýnského soudu nezbytnost souhlasu parlamentu s odchodem země z Evropské unie.

Vyhrožují mně, mé rodině, podnikání, nadaci, prostě všemu,“ sdělila Millerová. Na internetu se kupříkladu objevil její snímek se svastikou na čele a možností zapsat se do seznamu těch, kdo ji znásilní. Jiní zdůrazňují, že je z Guyany a „není tudíž ani Britka“.

Prominentní právnička a někdejší modelka je provdána za miliardáře Alana Millera. V roce 1997 založili jeden z prvních hedgeových fondů. Podle vlastních slov během noci referenda o EU z 23. na 24. června „spala jen 36 minut“ a probudila se zoufalá.

„Věděla jsem, že s tím musím něco udělat, i když kvůli tomu budu velmi, velmi neoblíbená,“ vzpomíná.

Společně s ní se obrátil na soud portugalský holič Deir Dos Santos (37), ten se ale drží stranou a v kampani veřejně nevystupuje.

Britská premiérka Theresa Mayová v pátek vyjádřila přesvědčení, že s odvoláním proti brexitovému rozhodnutí soudu uspěje. Evropským partnerům řekla, že je nadále odhodlaná do konce března 2017 proces odchodu zahájit aktivací článku 50 lisabonské smlouvy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner