Britský ministr zahraničí Boris Johnson se loni vzdal svého amerického občanství. Podle agentury Reuters to vyplývá z dnes zveřejněného seznamu ministerstva financí Spojených států, který obsahuje jména všech lidí, kteří se amerického občanství vzdali v závěru loňského roku. Šéf britské diplomacie tento krok již dříve avizoval.

Johnson se jako Alexander Boris de Pfeffel Johnson narodil v roce 1964 v New Yorku anglickým rodičům, a kromě britského tak automaticky obdržel i americké občanství. Předloni v únoru ale oznámil, že se hodlá svého amerického pasu vzdát, aby dokázal svou loajalitu Spojenému království. Daně z prodeje svého domu v Londýně ještě v roce 2015 odvedl v USA.

Johnson, který byl před loňským červnovým referendem jedním z hlavním zastánců odchodu Británie z Evropské unie, se ve vládě premiérky Theresy Mayové stal ministrem zahraničí. V letech 2008 až 2016 byl starostou Londýna.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner