Windsor (Británie) 19. května (ČTK) – Dnes v pravé poledne místního času (13:00 SELČ) se v kapli svatého Jiří na královském hradě Windsor vezmou britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová. Malebné městečko Windsor, které leží asi 30 kilometrů západně od Londýna, kvůli této události očekává příjezd až 100.000 příznivců monarchie a tisíců novinářů. Miliony lidí na celém světě pak budou královský sňatek sledovat v televizi nebo na internetu.

Snoubenci na svatbu pozvali 600 hostů, mezi nimiž nejsou žádní významní politici. Obřadu se zúčastní mimo jiné mnoho členů královské rodiny, včetně panovnice Alžběty II. Z celebrit má být přítomná například tenisová hvězda Serena Williamsová, bývalé členky hudební skupiny Spice Girls a někteří herečtí kolegové Markleové ze seriálu Kravaťáci. Z nevěstiny strany dorazí především její matka Doria Raglandová. Otec Thomas Markle se slavnostní události kvůli zdravotním potížím nezúčastní; místo něj nevěstu k oltáři doprovodí ženichův otec, princ Charles.

Po skončení obřadu v jednu hodinu odpoledne (14:00 SELČ) vyrazí novomanželé v kočáře na projížďku po městečku, aby pozdravili lidi, kteří jim přijdou popřát štěstí. Po absolvování zhruba tříkilometrového okruhu se vrátí na oficiální svatební recepci na hradě Windsor. Večerní neformální party, kam dorazí 200 nejbližších přátel a příbuzných, se připravuje v nedalekém sídle Frogmore House.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner