Redaktoři tří známých britských deníků sedm let odposlouchávali mobilní telefony celebrit. Ve středu to londýnskému soudu řekl advokát, který osm z těchto osobností zastupuje. Zástupci vydavatelské skupiny MGN se k odposlechům přiznali loni.

Novináři listů Daily Mirror, Sunday Mirror a Sunday People měli nezákonné odposlechy provádět mezi lety 1999 až 2006. Mezi poškozenými jsou i bývalý anglický fotbalový reprezentant Paul Gascoigne nebo herečka Sadie Frost.

Jak uvedl advokát zastupující oběti David Sherborne, šlo o rozsáhlou kauzu, do které se zapojilo čtyřicet novinářů. Například Sadie Frost byla prý odposlouchávána nonstop, protože je manželkou herce Juda Lawa a přátelí se s modelku Kate Moss.

Na odposlechy se přišlo až loni v září, kdy se skupina MGN po předchozím popírání přiznala a vytvořila fond pro odškodné, ve kterém je v současnosti 12 milionů liber. Skandál měl i politickou dohru. Od té doby se zvýšil dohled nad tiskem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner