Teroristické útoky na bruselském letišti a v metru si vyžádaly nejméně 34 mrtvých a téměř 200 zraněných. Čtrnáct lidí zahynulo podle hasičů, které citovala agentura AFP, na letišti, kde rovněž utrpělo zranění 96 osob. Podle bruselského starosty Yvana Mayeura si útok v metru u stanice Maalbeek vyžádal nejméně 20 obětí a 106 zraněných. Hasiči ale stále mluví o 15 mrtvých.

Belgičtí hasiči potvrdili 14 mrtvých na letišti. Mluvčí protipožární služby Pierre Meys upozornil, že jde stále o prozatímní bilanci. „Práce na zjišťování (obětí) jsou velmi obtížné,“ upozornil podle agentury AFP.

Bruselský starosta Yvan Mayeur na tiskové konferenci uvedl, že v metru zahynulo pravděpodobně 20 lidí a 106 utrpělo zranění, z toho 17 těžké. Úřady podle něj nyní pracují na zjišťování totožnosti obětí. „Bude to těžké a zabere to čas,“ uvedl Mayeur. Vyzval také obyvatele Bruselu, Vlámska i Valonska, aby vyjádřili solidaritu s oběťmi atentátů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner