Slevu až 71 procent nabízejí bruselské hotely, aby nalákaly zpět turisty, jejichž zájem o pobyt v belgickém hlavním městě po teroristických útocích z minulého týdne značně klesl. S odvolání na Asociaci bruselských hotelů o tom dnes informoval belgický deník Het Nieuwsblad. V současnosti jsou hotely v Bruselu obsazeny jen zhruba z 20 procent.

„Rušíme rezervace jako na běžícím pásu, ale noví hosté se nám nehrnou,“ řekl Nicolas Varitis, ředitel hotelu La Madeleine, který leží asi 150 metrů od hlavního bruselského náměstí Grand Place. Obsazenost belgických hotelů bezprostředně po teroristických útocích klesla z 82 na 25 procent, informoval list The Wall Street Journal.

„V průměru jsme tento týden měli u snídaně čtyři hosty. Čtyři! Já tu mám ve službě dvakrát tolik zaměstnanců,“ řekl Varitis. „Jestli se to rychle nezmění, hodně lidí přijde o práci,“ dodal.

Odvětví cestovního ruchu se ale v západní Evropě potýká s problémy už od atentátů v Paříži z loňského listopadu. Tehdy zahynulo 130 lidí.

Teroristické útoky na letišti Zaventem a ve stanici metra Maalbeek z minulého týdne si vyžádaly 32 obětí, z toho 15 cizinců ze 13 zemí světa včetně USA, Británie, Itálie, Číny, Nizozemska, Francie, Německa, Švédska, Indie a Polska. Zranění utrpělo kolem 340 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner