Nejmenší parlamentní strana Úsvit přímé demokracie dnes změnila název na Úsvit – Národní koalice. Členové strany na volební konferenci v Praze zároveň odhlasovali vzhled nového loga, které představuje hlavu lva s korunou. Konference pokračuje kandidátskými projevy, po nichž budou členové Úsvitu volit nového předsedu a poté pět místopředsedů.

Na předsedu strana nominovala šest kandidátů. Je mezi nimi třeba válečný veterán Miroslav Lidinský nebo místopředseda strany Marek Černoch. Rozhodovat bude 58 delegátů. Nejmenší parlamentní strana má momentálně 155 členů. V Poslanecké sněmovně ji zastupuje devět poslanců.

Úsvit se změnami chce odstřihnout od sporů, které vyústily v odchod části členů včetně zakladatele strany Tomia Okamury. Okamura stranu opustil v únoru letošního roku po vzpouře části členů. Společně s dalším bývalým členem Úsvitu Radimem Fialou založil vlastní stranu Svoboda a přímá demokracie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner