Plzeň 7. září (ČTK) – Miloslav Zeman, který loni jako nestraník dovedl v krajských volbách kandidátku hnutí ANO v Plzeňském kraji k vítězství, rezignoval na mandát krajského zastupitele i předsedy jednoho z výborů. I přes volební vítězství je ANO v opozici. K odchodu vedlo Zemana několik důvodů, jedním z nich je i to, že hnutí nevyšlo vstříc jeho žádosti a nepřijalo ho za svého člena, uvedl Zeman ve svém vyjádření. O jeho rozhodnutí již dříve informoval Plzeňský deník.

Zeman zaslal svou rezignaci na krajský úřad. Podle mluvčí kraje Aleny Marešové tak bude na pondělním jednání zastupitelstva kraje skládat slib nový zastupitel, jímž by měl být za ANO Karel Filipčík. Na programu je rovněž volba předsedy výboru pro zdravotnictví a sociální věci, jemuž Zeman předsedal. ANO ve volbách získalo 11 mandátů, ocitlo se ale v opozici poté, co se na spolupráci dohodla ČSSD s devíti křesly, ODS s osmi, Starostové a Patrioti se čtyřmi a Koalice pro Plzeňský kraj se dvěma mandáty.

„Šel jsem do voleb s tím, že se nastaví koncepce, která umožní dlouhodobě fungující změny v řízení kraje. Realita je bohužel odlišná, přístup k informacím je díky naší roli minimální a viditelná koncepce kraje žádná nevzniká. Ve vedení Plzeňského kraje nevidím šance, že by nastala změna. I to je důvod, proč jsem uvolnil místo dalšímu členovi ANO, aby se s chodem seznámil,“ uvedl jako jeden z důvodů své rezignace Zeman. Skutečnost, že ANO jej nepřijalo za člena, podle něj jeho rozhodnutí urychlila. „Pravdou zůstane, že není obvyklé nepřijmout jako svého člena úspěšného lídra (při vší skromnosti volby hnutí ANO v kraji vyhrálo), a přesto to není hlavním důvodem mého odchodu,“ dodal Zeman.

Podnikatel a bývalý předseda místní hospodářské komory podle svých slov nyní hledá širší a prospěšné uplatnění i mimo Plzeňský kraj. Začal pracovat na národním projektu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner