Lidovci vybrali do senátních voleb pro chrudimský obvod bývalého ministra kultury Daniela Hermana. Strana má ambici získat zpátky obvod, kde funkci dříve zastával Petr Pithart. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Roman Línek. Senátorské křeslo v roce 2014 získal na Chrudimsku bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba (SPO).

Herman pochází z jižních Čech, nyní bydlí v Praze 4, kde kandidaturu oznámil bývalý předseda Akademie věd ČR a neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš. Herman uvedl, že se s Drahošem sešel a podpořil ho v senátních volbách v tomto obvodu. „Poté přišlo pozvání od organizací v Chrudimi a Havlíčkově Brodě, že mají zájem o moji nominaci. Nabídky si velmi vážím. Ač jsem v politice ztratil mnoho iluzí, neztratil jsem ideály. Politiku beru jako službu lidem,“ řekl Herman.

Jako senátor chce mimo jiné podporovat kulturu, díky níž poroste cestovní ruch v regionu. Podstatné je podle něho podrobně znát oblast Chrudimska a Havlíčkobrodska a místní lidi a jejich problémy přednést ve vyšších patrech politiky.

Herman v minulosti pracoval mimo jiné jako mluvčí České biskupské konference nebo na policejním prezidiu, poslancem byl v letech 2013 až 2017, kdy také od roku 2014 zastával funkci ministra kultury.

Pro obvod 44 Chrudim už své kandidáty navrhly i jiné strany. Za KSČM kandiduje Jaroslav Hájek. Piráti váhají mezi Romanem Šemíkem a Emanuelem Žďárským. STAN vlastního kandidáta na Chrudimsku nemá. ODS nebo hnutí ANO kandidáty ještě nezveřejnily.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner