Washington 20. dubna (ČTK) – Bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani bude členem týmu osobních právních zástupců amerického prezidenta Donalda Trumpa. Oznámil to Trumpův právník Jay Sekulow, informovala dnes agentura AFP. Tým prezidenta zastupuje při jednání se speciálním týmem pod vedením bývalého šéfa FBI Roberta Muellera, který se zabývá údajným zasahováním Ruska do prezidentských voleb v USA v roce 2016.

„Rudy je skvělý. Je mým přítelem už dlouho a chce tuto záležitost rychle vyřešit pro dobro země,“ citoval Sekulow v prohlášení prezidenta Trumpa. Kromě newyorského exstarosty a bývalého federálního prokurátora Giulianiho posílí Trumpův osobní právní tým další dva právníci, manželé Jane Serene a Marty Raskinovi.

„Je mi ctí být součástí tak důležitého právního týmu a těším se nejen na práci s prezidentem, ale i s Jayem, Tyem a dalšími kolegy,“ uvedl v prohlášení Giuliani s odkazem na Trumpovy dosavadní právníky Jaye Sekulowa a Tye Cobba.

Třiasedmdesátiletý Giuliani během kampaně před prezidentskými volbami v roce 2016 ostře kritizoval Trumpovu demokratickou soupeřku Hillary Clintonovou. Po Trumpově zvolení se o něm dokonce uvažovalo jako o možném ministrovi zahraničí.

Starostou New Yorku byl Giuliani v letech 1994 až 2001, tedy i v době teroristických útoků z 11. září 2001. Po odchodu z vysoké politiky pracoval v nejrůznějších právních kancelářích.

Trumpovým osobním právníkem je také Michael Cohen, u kterého agenti FBI na počátku dubna provedli prohlídku v bytě a kancelářích. Akce údajně souvisela se stíháním, které je proti Cohenovi vedeno v blíže neurčené kauze nezákonných obchodních praktik.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner