Britského premiéra Davida Camerona by v čele vlády i předsednickém křesle Konzervativní strany mohl nahradit někdejší londýnský starosta a hlasitý zastánce odchodu Británie z Evropské unie Boris Johnson. Dnes to prohlásil vysoký představitel Cameronova kabinetu Chris Grayling, který zastává post vůdce konzervativců v Dolní sněmovně.

Grayling, který vystoupení z unie podporoval, rovněž řekl, že nyní nevznikne žádná brexitová vláda. „Bude tady konzervativní vláda, která bude zastupovat obě strany debaty,“ řekl. Dodal, že v takové vládě bude mít místo i ministr financí George Osborne, který v kampani před referendem obhajoval setrvání Británie v EU.

„Ano, George má velkou budoucnost, předpokládám ho na vysokém postu. Očekávám, že ve vládě nastanou jen malé změny, abychom tak demonstrovali kontinuitu,“ dodal Grayling. Ve svém prohlášení se obrátil i na 48 procent voličů, kteří ve čtvrtek hlasovali pro setrvání ve svazku s Bruselem. Tyto Brity ujistil, že ze Spojeného království se nyní nestane xenofobní a do sebe zahleděná země.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner