Část okrajové londýnské čtvrti Brent evakuovala policie kvůli nálezu nevybuchlé bomby z druhé světové války. Rozměrný předmět, který ve čtvrtek objevili stavební dělníci, zkoumají vojenští experti. Na místě zasahují týmy policistů a hasičů a evakuovány byly dvě školy a několik domů, uvedl web listu The Daily Telegraph.

Policisté a vojáci byli podle radnice čtvrti ležící na severozápadě britské metropole přivoláni k nálezu již ve čtvrtek, o způsobu likvidace pumy však dosud nebylo rozhodnuto. „Mohu vás ujistit, že velmi intenzivně pracujeme na tom, abychom tu situaci vyřešili,“ řekl dnes listu místní policejní důstojník Nigel Quantrell s tím, že práce potrvají nejméně do dnešního odpoledne.

Téměř metr dlouhá bomba leží v základové jámě chystané novostavby, kolem níž stojí obytné domy, které policie nechala evakuovat. Přibližně 50 lidem zajistily úřady nouzový nocleh v nedaleké ubytovně. Od čtvrtka je odkloněna doprava z několika místních ulic.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner