Svou část příjmu z prodeje hymny německého protiimigračního hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) věnuje internetový obchod Amazon na pomoc uprchlíkům. Informace se objevila na stránce, na níž lze píseň zakoupit.

„Amazon pomáhá. Tržby Amazonu z prodeje této písně dostane obecně prospěšná organizace na podporu uprchlíků,“ stojí na stránce, na níž je možné za 1,29 eura (zhruba 35 korun) zakoupit píseň Gemeinsam sind wir stark! (Společně jsme silní!). Jak velká část tržeb z prodeje písně připadá společnosti Amazon, není ale jasné.

Pětiminutovou hymnu nabídli organizátoři protiislámských a protiimigračních demonstrací ke stažení před Vánocemi na počest prvního výročí existence hnutí Pegida. Posledních pět dní patří ke stovce nejprodávanějších písní Amazonu.

Samo hnutí Pegida chce podle svého šéfa Lutze Bachmanna výtěžek z prodeje hymny darovat „potřebným východoněmeckým bezdomovcům“.

Pegida vznikla loni na podzim v Drážďanech, její odnože se později rozšířily i do dalších německých měst. V Drážďanech popularita hnutí vyrcholila v lednu, kdy na pravidelné pondělní demonstrace přicházelo až 20.000 lidí. V současnosti se účast pohybuje pod 5000 demonstranty.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner