Praha 16. března (ČTK) – Celníci v pondělí při běžné kontrole cestujících zadrželi na pražském Letišti Václava Havla sedmatřicetiletého cizince, u něhož objevili zásilku s kokainem. Muž přicestoval na lince Mexico City – Paříž – Praha. Bezmála 425 gramů drogy pašoval v anatomicky tvarovaném balíčku pod spodním prádlem, informovala dnes ČTK mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Celníci předali cizince policistům, kteří ho obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí mu několik let vězení.

Celníci si u muže všimli podezřelého chování. „Nejprve podrobili jeho zavazadla kontrole rentgenem s negativním výsledkem. Poté přistoupili k osobní prohlídce, při které byl nalezen anatomicky vytvarovaný balíček s neznámou látkou ukrytý pod spodním prádlem. Detekční zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek pozitivně reagovala na kokain,“ uvedla Miškovská.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner