Při zostřených kontrolách na hraničním přechodu Poštorná-Reintal u Břeclavi, které byly nařízeny kvůli přílivu běženců do střední Evropy, zajistili celníci o víkendu 3,5 kilogramu pašované lehké drogy marihuany. ČTK to dnes řekla mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková. Na hranicích s Rakouskem jsou do kontrol zapojeny také desítky policistů. Pomáhají odhalit i další trestnou činnost.

„Drogy jsme našli při namátkové kontrole vozidla rakouského řidiče. Ten sice tvrdil, že nic nepřeváží, na místě jsme ale měli i služebního psa, který upozornil na to, že v autě jsou drogy,“ uvedla mluvčí. Drogy byly ukryty v zavazadlovém prostoru.

Celníci v něm našli dvě igelitové tašky naplněné marihuanou. Odeslány byly do laboratoří k přesnějšímu zkoumání. Cizinci hrozí za nedovolené nakládání s drogou dva až osm let vězení.

Celní správa předala případ policii. Zajištění cizince je jedním z letošních největších úspěchů jihomoravských celníků v boji s výrobci a prodejci návykových látek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner