Černý pasažér dnes ráno v Ostravě při přepravní kontrole vystřelil z plynové pistole. Nikoho nezasáhl ani nezranil. Z místa utekl, pátrá po něm policie, která incident vyšetřuje. ČTK to řekla mluvčí ostravského dopravního podniku Karolína Rycková.

Revizoři kontrolovali cestovní doklady ráno v autobuse linky 39. V Ostravě-Hrabůvce zjistili cestujícího bez jízdenky. „Vystoupili z autobusu, cestující předložil doklady. Pak ale vytáhl plynovou pistoli vystřelil,“ řekla Rycková. Mluvčí policie Richard Palát dodal, že kontroloři použili pepřový sprej a z místa utekli.

Výstřel cestujícího nikoho nezasáhl. Muž pak také utekl. „S ohledem na to, že známe totožnost pachatele, předpokládáme jeho brzké dopadení,“ řekla mluvčí dopravní společnosti. Dodala, že minulý týden se stalo něco podobného v Ostravě-Zábřehu. Tehdy ale cestující se zbraní před revizorem pouze manipuloval.

„Dosud u nás nikdy k napadení revizora střelnou zbraní nedošlo a teď se seběhly dvě v řádu týdne. Bezpečnost v provozu MHD je hlavní prioritou celého dopravního podniku,“ řekl ředitel dopravního podniku Daniel Morys. Podle něj firma poskytuje revizorům kurzy sebeobrany a psychologický trénink. Těm, kdo o to mají zájem, poskytuje zaměstnavatel také pepřové spreje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner