Ministerstvo vnitra chce poskytnout 20 milionů korun na rozvoj uprchlického tábora v iráckém Kurdistánu. Za peníze se vybuduje 353 ubytovacích jednotek s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením, do kterých se přestěhují syrské uprchlické rodiny žijící v provizorních přístřeších tábora.

Vyplývá to z materiálů, které na některém z příštích jednání bude projednávat vláda.  České peníze by měly putovat do tábora Kawergosk, který byl původně vybudován jako tranzitní centrum. S přílivem nové uprchlické vlny na jaře 2013 se proměnil na uprchlický tábor s osídlením dlouhodobějšího rázu.

Pokud návrh projde vládou, tak peníze poputují Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, který chce podmínky v uprchlickém táboře zlepšit. Předpokládaný termín dokončení výstavby se odhaduje na letošní říjen.

Česko zatím letos v rámci programu na pomoc uprchlíkům a státům trpícím silnými migračními tlaky do zahraničí poslalo 45,7 milionu korun. Peníze šly do Makedonie, Turecka, Řecka, zemí Afrického rohu nebo na Ukrajinu. Program vláda schválila v loňském roce. Letos v něm je připraveno 150 milionů korun.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner