Na návštěvu Česka přijede dnes rakouský prezident Heinz Fischer. Do Prahy dorazí netradičně vlakem. S prezidentem Milošem Zemanem se přivítá na stochovském nádraží nedaleko Lán, kde na něj bude čekat i čestná jednotka oblečená do legionářských uniforem. Do Stochova ho z Prahy přiveze vlak složený ze salónního vozu Tomáše Garrigua Masaryka a arcivévody Ferdinanda d‘Este.

Oba prezidenti společně odhalí na nádraží pamětní desku. Ta připomene setkání československého a rakouského prezidenta z roku 1921 a uzavření první vzájemné smlouvy o spolupráci. Poté položí věnec na hrob T. G. Masaryka a odjedou do lánského zámku, kde bude Fischer uvítán s vojenskými poctami. Oba prezidenti se svými manželkami také v Lánech soukromě poobědvají.

Fischerovi, který úřad rakouského prezidenta zastává od roku 2004, letos končí druhý mandát. Zvolen znovu už být nemůže.

V Česku Fischer zůstane do úterý, kdy se setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou a navštíví česko-rakouský podnikatelský seminář. Z Prahy odjede opět vlakem v úterý odpoledne.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner