Česko pošle do Maďarska v souvislosti s migrační krizí 20 vojáků, přepravní techniku, polní kuchyni a zemní vrták. Novinářům to dnes v Libavé na Olomoucku, kde prověřoval připravenost armády k výstavbě základny humanitární pomoci, řekl náčelník generálního štábu armády Josef Bečvář. Vojáci i technika mají podle něj v Maďarsku být na dva měsíce asi od 15. října.

O podrobnostech vyslání českých vojáků do Maďarska, přes které prochází velké množství uprchlíků směřujících do západní Evropy, má podle Bečváře armáda s maďarskou stranou ještě jednat 1. října.

Na dnešní inspekci do Libavé přijel vedle armádního šéfa i ministr obrany Martin Stropnický (ANO), který novinářům řekl, že chystané společné cvičení armády a policie na česko-rakouské hranici se uskuteční zřejmě 30. září.

Ve vojenském prostoru Libavá postavili olomoučtí ženisté od středečního rána přes 40 ubytovacích, jídelních nebo zdravotních stanů. V případě zesílení migrační vlny by mohly sloužit pro ubytování až 450 uprchlíků. Armáda si chtěla vyzkoušet, jestli je zařízení schopna připravit v časovém plánu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner