V Čechách a na Českomoravské vrchovině se bude v noci na neděli a ráno místy tvořit náledí. Nejvíc budou silnice a chodníky namrzat v Karlovarském kraji a na severozápadě Čech, především v oblasti Krušných hor, Slavkovského lesa a přilehlého okolí. V aktuální výstraze to dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

„V průběhu noci na neděli a v neděli ráno se bude v Čechách a na Českomoravské vrchovině při předpokládaných minimálních teplotách plus dva až minus dva stupně Celsia na mokrém a prochlazeném povrchu vytvářet místy náledí,“ informovali meteorologové.

Výstraha pro české kraje a Vysočinu platí od dnešních 22:00 do nedělních 09:00. Náledí se bude častěji tvořit na severozápadě Čech, kde se dnes vyskytnou trvalejší srážky.

Řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost kluzkým komunikacím. Starší nebo méně mobilní lidé by raději neměli vycházet, varoval ČHMÚ.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner