Praha 30. května (ČTK) – Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se dnes sejde s předsedou STAN Petrem Gazdíkem a středočeskou zastupitelkou za toto hnutí, předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou. Jednat budou o zániku mandátu Drábové, o kterém ministerstvo vnitra rozhoduje ve správním řízení.

Spor o mandát Drábové trvá od loňských říjnových voleb do krajských zastupitelstev, kde získala nejvíc preferenčních hlasů. Ministerstvo tvrdí, že funkce zastupitele a vysokého státního úředníka jsou neslučitelné. Drábová se však mandát složit nechystá, funkce ji odmítlo zbavit i krajské zastupitelstvo. Definitivní rozhodnutí je nyní na Chovancovi, který může zánik mandátu vyslovit. Hnutí STAN chce, aby se sporem zabýval soud.

V obdobném postavení jako Drábová byla v Královéhradeckém kraji náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO), která ale již mandát krajské zastupitelky koncem dubna sama složila. Další tři vysoce postavení státní úředníci problém vyřešili dříve.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner