Praha 4. června – Kvůli útokům v Londýně zatím není důvod svolávat Bezpečnostní radu státu. V České televizi to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Není ani třeba měnit stupeň teroristické hrozby v Česku, který je na čísle jedna. Obě tajné služby nyní pracují na získávání informací a zatím není podle Chovance nutné, aby se zpravodajské skupiny sešly. S jejich zástupci ministr dnes mluvil. Velvyslanec ČR v Británii Libor Sečka televizi řekl, že na českém velvyslanectví v Londýně zasedne krizový štáb, který poté vydá další doporučení občanům.

Tajné služby zatím nemají podle Chovance příliš informací. „Pokud dojde k tomu, že by měla být zpravodajská skupina svolána, svolána bude,“ dodal. „Může se to změnit během dnešního odpoledne,“ odhadl. Pokud by přišla nějaká varovná informace směrem k České republice, bylo by podle ministra vše rychlejší.

Chovanec stejně jako ministerstvo zahraničí zatím nemá informace o tom, že by mezi zraněnými či oběťmi byli Češi. „Stále probíhá identifikace. Doufám, že se to nebude týkat Čechů,“ dodal.

Teroristický útok v centru Londýna v sobotu v noci si vyžádal životy nejméně sedmi obětí a desítky zraněných. Atentát se odehrál na mostě přes řeku Temži a v několik set metrů vzdálené čtvrti Borough Market. Všechny tři útočníky z automobilu, jenž najel do lidí na mostě, policie zastřelila. Útok odsoudila řada státníků, včetně českého premiéra Bohuslava Sobotky a amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner