Frankfurt nad Mohanem 8. března (ČTK) – Americká tajná služba CIA využívala ke špionáži konzulát Spojených států v západoněmeckém Frankfurtu nad Mohanem. Podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) to vyplývá z dokumentů zveřejněných serverem WikiLeaks. V důležitém německém městě prý sídlila hackerská skupina CIA, která mimo jiné napadala televizory za účelem odposlechů.

Podle WikiLeaks sloužil Frankfurt jako výchozí bod sledovacích aktivit CIA. Z tamního amerického generálního konzulátu údajně řídili hackeři útoky na cíle v Evropě, Africe a na Blízkém východě.

Frankfurt je významným internetovým a dopravním uzlem Evropy a navíc finančním centrem – sídlí tam jedna z největších světových burz a desítky bank, včetně Evropské centrální banky.

Ústřední zpravodajská služba (CIA) ani žádné jiné americké úřady oficiálně nepotvrdily, že dokumenty zveřejněné WikiLeaks jsou pravé. Mluvčí německé vlády Steffen Seibert dnes řekl, že autenticitu materiálů nemůže určit. Záležitost ale bere vážně a zůstává kvůli ní v úzkém kontaktu s americkými úřady, citovala jej agentura Reuters.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner