Čínská armáda zahájila na západě země rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou palbou. Jde o další část série vojenských cvičení, do nichž se zapojilo více než 140.000 vojáků, informovala dnes agentura AP s odvoláním na čínské sdělovací prostředky.

Poslední letošní cvičení

Do cvičení nazvaného Joint Action-2015D ve vojenské oblasti Čcheng-tu se zapojily jednotky pozemních sil, námořnictva, letectva, raketové síly a další složky ozbrojených sil. Toto cvičení je poslední ze zhruba stovky společných manévrů, které byly naplánovány na letošní rok. Začalo asi před měsícem, ale od pondělka přešlo na ostrou střelbu.

Čína simuluje konkrétní bitvy

Čínská armáda má zhruba 2,3 milionu příslušníků. V posledních letech znásobila četnost vojenských cvičení a zvýšila také jejich realističnost a nácvik konkrétních možných bitev na čínském území. To zahrnuje například nácvik ostré palby v Jihočínském moři, kde vede Čína několik územních sporů se svými regionálními sousedy.

Minulý měsíc čínská armáda uspořádala cvičení, které zahrnovalo simulovaný útok na napodobeninu budovy prezidentského paláce na Tchaj-wanu. Tento ostrov, který se od Číny odtrhl v roce 1949, Peking nadále považuje za svou provincii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner