Peking 4. ledna (ČTK) – Vysoký představitel více než milionového města Pchan-č‘-chua na jihozápadě Číny dnes postřelil starostu a místního šéfa komunistické strany a poté spáchal sebevraždu. Informovala o tom agentura Reuters. Násilné útoky, zvlášť ty provedené palnými zbraněmi, jsou v Číně velmi neobvyklé.

Střelec dnes pronikl na zasedání v budově výstaviště ve městě Pchan-č‘-chua v provincii S‘-čchuan a vypálil několik ran na vedoucí představitele města. Podle agentury Nová Čína byl útočníkem s největší pravděpodobností předseda městského úřadu pro půdní zdroje.

Útočník poté uprchl a ve druhém patře objektu spáchal sebevraždu. Starosta a místní šéf komunistické strany utrpěli zranění, ale nejsou v ohrožení života. Motiv útoku není znám.

Násilné zločiny jsou v Číně v porovnání s jinými zeměmi málo časté. Držení střelných zbraní je přísně kontrolováno. V posledních letech byla však Čína svědkem řady útoků noži či jinými chladnými zbraněmi, jejich terčem byly hlavně školky a základní školy. V listopadu bylo při útoku nožem zraněno sedm dětí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner