Jeremy Clarkson, populární moderátor motoristického pořadu Top Gear, bude ve středu skutečně propuštěn ze služeb BBC. Incident, při kterém měl Clarkson slovně a poté i fyzicky napadat produkčního pořadu Oisina Tymona, byl pro britskou televizní stanici, která show vysílá, poslední kapkou. Moderátor měl problémy se svým chováním už v minulosti, ale potyčka, jenž vznikla kvůli steaku s hranolky, které Clarkson na svou žádost nedostal, donutila vedení televize k razantnímu kroku.

Podle Daily Telegraph generální ředitel BBC Tony Hall poděkuje Clarksonovi za jeho práci na pořadu, ale vysvětlí, že jeho chování není v souladu s názory stanice na vystupování jejích zaměstnanců.

Problémy s hledáním nového moderátora

Pořad, který britské stanici vydělává miliony liber, by ale podle zástupců BBC měl pokračovat. Problém je zatím v tom, koho obsadit na místo problémového Clarksona. Žhavým kandidátem je podle Daily Telegraph Chris Evans, moderátor rozhlasové stanice Radio 2. Evans, který je velkým fanouškem automobilismu, ale prozatím na nabídku BBC nekývl. Jasno není ani v tom, zda v Top Gearu budou pokračovat Clarksonovi dlouholetí spolupracovníci James May a Richard Hammond.

Odvolaný moderátor si za své propuštění může sám. Již několikrát byl vedením stanice upozorněn, aby své chování krotil. Jeho rasistické výroky nebo nadávky na japonské automobily byly velkým problémem pro mnohé fanoušky pořadu. Naopak na Clarksonovu obhajobu se vyslovilo přes 450 tisíc lidí, kteří sepsali petici proti jeho odvolání.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner