Svou kandidaturu na americkou hlavu státu oznámila Hillary Clintonová. Manželka exprezidenta Billa Clintona a bývalá ministryně zahraničí Obamovy vlády své volební video zveřejnila v pondělí na internetu. Bývalá první dáma se v prezidentských volbách bude snažit o úspěch už podruhé. Minule ji porazil Barack Obama, který je nynějším prezidentem USA.

O kandidatuře Clintonové se spekulovalo několik posledních týdnů. Internet si jako médium o potvrzení své touhy stát se prezidentkou použila zástupkyně Demokratů záměrně. Její první souboj o post nejmocnějšího člověka na světě totiž bývalé první dámě prohrála právě její nedostatečná podpora na internetu a sociálních sítích.

Clintonová svou kampaň zaměří na obyčejné Američany, ale zabývat se chce i přistěhovaleckou politikou. „Běžní Američané potřebují zastánce a já tímto jejich zastáncem chci být,“ říká ve videu Clintonová. Podporu kandidatuře podpořil současný prezident Obama nebo bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Ta označila Clintonovou za „inteligentní, starostlivou a odhodlanou“,  proto by prý byla vynikající americkou prezidentkou. Naopak Republikáni často bývalou šéfku diplomacie kritizují a spustili kampaň proti jejímu zvolení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner