Konfrontací s názory protikandidáta Donalda Trumpa spíš než prezentací nových hospodářských plánů byl dnešní projev demokratické kandidátky na prezidentský úřad USA Hillary Clintonové. Bývalá první dáma promluvila v Detroitu jen několik dnů po projevu svého soupeře, který Američanům slíbil „daňovou revoluci“.

Projev Clintonové naproti tomu podle agentury AP neobsahoval žádné nové návrhy, jak vylepšit stav americké ekonomiky. Clintonová odmítla „výstřední Trumpovy myšlenky“, které prý odmítají jak demokraté, tak i jeho vlastní Republikánská strana. „Z toho, co z jeho kampaně víme, vyplývá, že Amerika by měla pracovat pro něj a pro jeho přátele, na úkor všech ostatních,“ prohlásila kandidátka.

Manželka bývalého prezidenta Billa Clintona promluvila v dělnické čtvrti Detroitu ve snaze získat na svou stranu voliče dělnických profesí, z nichž mnozí podporují Trumpa. „Mohu nabídnout seriózní, pevné vedení, které dokáže najít platformu pro tvrdé, ale zdvořilé (pracovní) vyjednávání,“ slíbila Clintonová. „Nemyslím, že by nás urážky a sprostoty posunuly dopředu,“ dodala s narážkou na slovník svého soupeře.

Trump v pondělním projevu ve stejném městě slíbil omezit nynější sedmistupňovou škálu pro daně z příjmu fyzických osob na třístupňovou a snížit daně podniků z nynějších 35 až na 15 procent. Těsně před dnešním projevem Clintonové prohlásil, že jeho soupeřka „chce zdanit americké hospodářství k smrti“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner