Demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou postihly mdloby během nedělního pietního shromáždění v New Yorku, věnovaného uctění památky obětí teroristického útoku ze září 2001. Její lékařka později uvedla, že Clintonové byl v pátek diagnostikován zápal plic. Dodala, že Clintonovou po jejích problémech na shromáždění prohlédla a že se prezidentská kandidátka zotavuje.

Devětašedesátiletá Clintonová vzpomínkové shromáždění předčasně opustila. Cestou do přistaveného vozu se jí podle televize Fox News podlomila kolena, ztratila botu a do auta jí pomohli tělesní strážci. „Zjevně ji postihly zdravotní problémy,“ konstatovala televize.

Videozáznam, na němž je patrná indispozice Clintonové, se objevil na twitterovém účtu britského zpravodajského serveru The Telegraph.

Podle volebního štábu Clintonovou postihlo přehřátí organismu, ale už se prý cítí mnohem lépe. Odpočinula si v newyorském apartmá své dcery Chelsey.

Dceřin byt Clintonová brzy opustila. Na ulici se nechávala fotografovat a prohlásila, že se „cítí skvěle“ a v New Yorku že je krásný den.

Podle newyorských médií pietní akce na Manhattanu opustil před jejich skončením i Donald Trump. Na žádost o komentář ke zdravotním problémům Clintonové prohlásil, že „o tom nic neví“.

Teploty se v neděli v největším americkém městě pohybovaly těsně pod třiceti stupni Celsia. Bývalá první dáma strávila na pietním shromáždění ve stoje zhruba půldruhé hodiny.

Clintonová si v prosinci 2012 přivodila pádem otřes mozku, když ztratila vědomí. Podle lékařů šlo o následek žaludeční nevolnosti a dehydratace.

V polovině srpna se v amerických médiích objevila zpráva, že Clintonová utrpěla v červnu na veřejnosti epileptický záchvat. Informace poukazovala na video, na němž je vidět, jak při rozhovoru s novináři chvíli nepřirozeně cuká hlavou. Videonahrávka se objevila na internetu a odvysílaly ji také některé televize.

V červenci nicméně lékaři zveřejnili zprávu o jejím zdravotním stavu, podle níž je Clintonová ve skvělé kondici a je schopna vykonávat úřad hlavy státu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner