Favoritka na demokratickou nominaci na úřad prezidenta USA Hillary Clintonová obvinila republikánské kandidáty, že sabotují úsilí Spojených států v boji s terorismem islamistů a poskytují munici pro propagandu Islámského státu. Clintonová reagovala na výroky republikánského favorita Donalda Trumpa, ale i dalších republikánských kandidátů Bena Carsona, Jeba Bushe a Teda Cruze.

„Místo aby v této kampani prokázali schopnost vést národ, někteří se uchylují k nenávistným výrokům. Donald Trump kalí vodu předpojatostí a paranoiou. Je to nejen ostudné, ale i nebezpečné,“ prohlásila ve středu Clintonová na předvolebním mítinku v Iowě.

Clintonová kritizovala hlavně Trumpovy výroky o potřebě zákazu cestování muslimů do USA, které vyvolaly odpor ve Spojených státech i v zahraničí. Bývalý neurochirurg Carson zase položil otázku, zda by muslim mohl zastávat úřad amerického prezidenta. Jeb Bush a Cruz se přimlouvali za to, aby každý syrský uprchlík prošel „náboženským testem“.

„To vše je v protikladu ke všemu, co je skutečně zapotřebí udělat,“ řekla Clintonová. „Musíme získat americké muslimy pro porážku radikálních džihádistů a nenávistné ideologie, kterou reprezentují,“ prohlásila.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner