Kandidátka amerických demokratů na prezidentku Hillary Clintonová, která se léčí ze zápalu plic, se vrátí do volební kampaně ve čtvrtek. Oznámil to její mluvčí Nick Merrill. Podrobnosti o jejím programu neupřesnil. Ještě před svým onemocněním plánovala politička na čtvrtek účast na hispánské akci ve Washingtonu.

Clintonová v neděli téměř upadla před nástupem do vozu po newyorském pietním shromáždění. Posléze se jí ale prý udělalo lépe a její stav se dále zlepšuje. Merrill uvedl, že politička strávila úterý studováním materiálů pro svou kampaň a sledováním projevu prezidenta Baracka Obamy, který na její podporu vystoupil na shromáždění demokratů ve Filadelfii.

Kandidátka na prezidentku původně na středu plánovala předvolební vystoupení v Las Vegas. Místo ní by tam měl k voličům promluvit její manžel, bývalý prezident Bill Clinton.

Osmašedesátiletá Clintonová musela v neděli za parného počasí odejít z pietního shromáždění na počest obětí útoků z 11. září 2001 o hodinu dřív. Cestou do přistaveného vozu ztratila rovnováhu a před pádem ji zachránili tělesní strážci. Politička později přiznala, že podcenila zápal plic a neposlechla lékaře, kteří jí doporučili klid.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner